bakh makh (4)

انیمیشن کات اوت دوبعدی

اشتراک گذاری

انیمیشن کات اوت دو بعدی

انیمیشن کات اوت دو بعدی به قدیمی‌ترین و منحصر به فردترین تکنیک‌های هنری انیمیشن تعلق دارد. به طور سنتی، انیمیشن کات اوت نوعی انیمیشن استاپ موشن است که در آن تکه‌های کاغذ (یا سایر مواد نازک) به شکل‌های خاصی بریده می‌شوند و در نمایش‌های دو بعدی شخصیت‌ها و اشیا تنظیم می‌شوند.

بدن شخصیت‌ها معمولا از چند قطعه ساخته می‌شود. قطعات برای هر فریم از فیلم، یک بار تنظیم شده و عکس آن‌ها گرفته می‌شود. انیماتور این قطعات را با اندکی تغییر بین هر عکس حرکت داده و می‌چرخاند تا زمانی که تصاویر به سرعت پشت سر هم پخش می‌شوند، توهم حرکت ایجاد شود.

امروزه این تکنیک در بازی‌های ویدئویی نیز رایج شده است. به عنوان مثال بازی Rayman Origins از تکنیک انیمیشن کات اوت استفاده می‌کند. استفاده از این تکنیک در پروژه‌های ویدئویی شما باعث تمایز شما و جذب مخاطب بیشتر می‌شود.

انیمیشن کات اوت دو بعدی

نمونه کار ها

سفارش انیمیشن کات اوت دو بعدی

راز این تکنیک در این نکته نهفته است که این تکنیک یک شکل متفاوت از انیمیشن فریم بای فریم است که از تصاویر مسطح، لوازم و حتی پس‌زمینه برش‌خورده از موادی مانند کاغذ، کارت، پارچه سفت، یا عکس‌های قدیمی و غیره استفاده می‌کند. ماهیت انیمیشن کات اوت این است که شخصیت نه با یک مجموعه واحد، بلکه توسط مجموعه‌ای از عناصر ساخته می‌شود. هر یک از این عناصر می‌توانند مستقل از دیگران کنترل و ظاهر شوند.

به عنوان مثال، یک شخصیت لاک‌پشت را می‌توان به چشم، بینی، لب و غیره تقسیم کرد و هر یک از عناصر را به لایۀ خود اختصاص داد. این امر موجب جذابیت و ماندگاری بیشتر ویدئو در ذهن مخاطب می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سفارش و ساخت انیمیشن کات اوت با راه‌های ارتباطی باخ ماخ در ارتباط باشید.

برچسب ها

Kids

Education

Kindergarten

Play

Parents

Activities

Learning

Article

Article

Tips

#مطالب مرتبط

پیمایش به بالا