bakh makh (4)

اشتراک گذاری

استاپ موشن

استاپ موشن که به عنوان نوعی از انیمیشن فریم به فریم نیز شناخته می‌شود، شامل شبیه‌سازی حرکت مداوم اجسام ساکن با فیلم‌برداری متوالی از مجموعه‌ای از تصاویر ثابت است.

این بدان معناست که هر فریم از یک فیلم استاپ موشن یک تصویر ثابت است. اشیاء حرکت می‌کنند یا موقعیت خود را اندکی تغییر می‌دهند و همواره تداوم حرکت را در هر فریم حفظ می‌کنند. وقتی همه فریم‌ها با سرعت مناسب بازتولید می‌شوند، این حس به ما دست می‌دهد که در حال تماشای یک فیلم انیمیشنی مانند فیلم‌های دیگر هستیم، جایی که اشیا خود به خود حرکت می‌کنند.

این تکنیک توسط بسیاری به عنوان خالص‌ترین شکل انیمیشن در نظر گرفته می‌شود زیرا برای دستیابی به ایدۀ حرکت، باید اجسام را با دست، فریم به فریم، به صورت افزایشی و بدون توانایی تغییر آنچه ضبط شده است، دستکاری کرد.

موشن گرافیک | استاپ موشن

نمونه کار ها

چه نوع اجسامی را می‌توان در این روش به حرکت درآورد؟

اجسام بی جان، مانند عروسک‌های مفصلی یا اشکال پلاستیکی، معمولاً در حالت استاپ موشن متحرک می‌شوند. با این حال، هر چیزی می‌تواند شخصیت یک فیلم این چنینی باشد، از جمله بازیگران انسانی (تکنیکی به نام پیکسل سازی). تنها پیش‌نیاز، حرکت یا تغییر موقعیت فریم به فریم در مقابل دوربین است.

منشا استاپ موشن

این شیوۀ انیمیشنی اغلب برای ایجاد توهم و جلوه‌های ویژه در تولیدات سینمایی استفاده می‌شد که قهرمانان آن بازیگران انسانی بودند. گفته می‌شود اولین فیلمسازی که سکانسی را در این حالت ضبط کرد، ژرژ ملیس بود و این کار را به طور تصادفی انجام داد!

سفارش ساخت استاپ موشن

تیم مستعد و حرفه‌ای باخ ماخ آمادۀ دریافت انواع سفارش در تکنیک‌ها و انواع مختلف انیمیشن نظیر انیمیشن فریم بای فریم، انیمیشن سه بعدی و … است. برای کسب اطلاعات بیشتر با راه‌های ارتباطی باخ ماخ در ارتباط باشید.

#مطالب مرتبط

پیمایش به بالا