bakh makh (4)

برنامه انیمیشن‌سازی

اشتراک گذاری

اولین مراحل انیمیشن‌سازی در اواخر دهه 1800 آغاز شد، زمانی که مردم از آینه‌ها برای انعکاس نقاشی‌ها و حرکت دادن آن‌ها استفاده می‌کردند. مرحله بعدی انیمیشن‌سازی را می‌توان در اوایل دهه 1900 ردیابی کرد، زمانی که یک کاریکاتوریست فرانسوی فیلم کوتاهی را با استفاده از کارکترهایی که با دست طراحی شده بودند روی فریم‌های جداگانه ساخت. انیمیشن مدرن در سال 1995 معرفی شد؛ داستان اسباب بازی، که به نخستین انیمیشن کامپیوتری، سه بعدی و بلند تاریخ بدل شد. پس از طراحی تک تک عکس‌های متحرک، رندر دیجیتال، دنیای انیمیشن را متحول کرد.

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که دربارۀ انیمیشن‌سازی پرسیده می‌شود این است که: از چه نرم‌افزاری استفاده کنیم؟ کار کردن با مایا چه طوره؟ بلندر بهتر نیست؟  در این مقاله تصمیم داریم تا گزینه‌هایی را که هنگام انتخاب نرم‌افزار انیمیشن‌سازی در دسترس هستند را بررسی کنیم.

پیش از انتخاب نرم‌افزار مهم این است به یاد داشته باشید که پیش از اهمیت نرم‌افزاری که انتخاب می‌کنید، این مهارت شماست که تعیین‌کننده است. در حقیقت برای کسی که مهارت انیمیشن‌سازی را نیاموخته، استفاده از بهترین نرم‌افزارها هم بی‌فایده خواهد بود. در ادامۀ این جستار تعدادی از بهترین نرم‌افزارهای انیمیشن‌سازی دو بعدی و سه بعدی ارائه خواهد شد:

  • انواع برنامه انیمیشن‌سازی

Animaker

یک پلتفرم انیمیشن‌سازی است که دارای طرح اشتراک رایگان است. Animaker ابزارهای خوبی برای سفارشی‌سازی کاراکترهای متحرک متنوع، هزاران الگو و میلیون‌ها ویدئو و عکس به دست می‌دهد. این نرم‌افزار هم برای مبتدیان کارکرد دارد و هم حرفه‌ای‌ها می‌توانند بهره‌وری مورد نظر خود را از آن داشته باشند.

Renderforest

Renderforest یک پلتفرم همه کاره است که ویدئو، لوگو، گرافیک و قابلیت‌های وب سایت را ارائه می‌دهد. طرح رایگان این نرم‌افزار، به کاربران امکان ارسال نامحدود ویدیوی 360p، دسترسی به صدها هزار کلیپ موجود، و لیستی از آهنگ‌های موسیقی و موارد دیگر را می‌دهد.

 

 

Powtoon

Powtoon، یک پلتفرم ارتباط بصری است که ابزارهای خلاقانه‌ای برای فیلم‌ها و انیمیشن‌های کوتاه ارائه می‌دهد. Powtoon به کاربران امکان دسترسی به قالب‌های حرفه‌ای، شخصیت‌ها، کلیپ‌ها، صوت و موارد دیگر را با گزینه‌های پولی و طرح رایگان می‌دهد.

3ds Max Design

3ds Max Design نرم‌افزار مدل‌سازی، رندر و انیمیشن‌سازی است که شیوه‌ها و تکنیک‌های کاربردی و متفاوتی را در اختیار کاربران می‌گذارد. این نرم‌افزار نیز مناسب استفادۀ کاربران مبتدی و همچنین حرفه‌ای است.

Cinema 4D

Cinema 4D یک نرم‌افزار انیمیشن سه‌بعدی است که انیمیشن‌های فریم کلیدی، کاراکترهای شبیه‌سازی شده، استایل کارتونی و تمامی اصول اولیه انیمیشن را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با یک نسخه آزمایشی رایگان شروع کنید و مهارت انیمیشن‌سازی خود را به خوبی افزایش دهید.

KeyShot

ابزارهای انیمیشن‌سازی KeyShot از همه فرمت‌های اصلی فایل‌های سه بعدی پشتیبانی می‌کنند و رندرهای واقعی، انیمیشن‌های ساده و تصاویر تعاملی ایجاد می‌کنند. همچنین به تنظیمات از پیش تعیین شده محیط، نقشه بافت، نورپردازی پیچیده و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت. Keyshot نیز یک نسخۀ رایگان برای شروع کار شما ارائه می‌دهد.

Moovly

Moovly یک نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری است که برای ایجاد انیمیشن‌ها، آپلود رسانه‌های شخصی، ارسال محتوا برای انتشار، همگام‌سازی اشیا در یک جدول زمانی به کار می‌رود. طرح اشتراک رایگان این نرم‌افزار به کاربران این امکان را می‌دهد که در استودیوی Moovly ویدئو بسازند.

 

 

 

Modo

Modo یک نرم‌افزار مدل‌سازی، رندرینگ و تکسچرینگ است. Modo مجموعه ابزارهای مدل سازی گسترده، رندرهای ترکیبی، سیستم های گردش کار، یادگیری ماشینی و ابزارهایی برای ایجاد انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی ارائه می‌دهد. می‌توانید این نرم‌افزار را نیز به صورت رایگان امتحان کنید.

Harmony

Harmony یک نرم‌افزار انیمیشن‌سازی دو بعدی است که در زمینه نورپردازی، سایه زدن و جلوه‌های ویژه تخصص دارد. این موتورهای براش پیشرفته، برش ریگینگ، ترکیب دو بعدیو سه بعدی، تغییر شکل‌دهنده‌ها برای بافت بهتر و مدیریت صدا را ارائه می‌دهند. هارمونی همچنین یک نسخه رایگان از تمام برنامه‌های خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Moho

این برنامه یک نرم‌افزار تخصصی ساخت انیمیشن دو بعدی است که تمامی ابزارهای لازم برای ساخت و خلق یک انیمیشن حرفه‌ای را در اختیار کاربران می‌گذارد. این نرم‌افزار به سادگی قابلیت نصب بر روی سیستم‌های عامل مک و ویندوز را دارد. این نرم‌افزار،  به انیمیشن‌ها افکت‌ها و صداهای رسا می‌افزاید و به خوبی امکان ترکیب انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی را فراهم می‌کند. از دیگر مشخصه‌های‌های موهو می‌توان به طراحی اشیاء سه بعدی، آرشیوی از تصاویر برای کمک به کاربران مبتدی و قابلیت ضبط صدا اشاره کرد. همچنین، می‌توانید انیمیشن‌های ساخته‌شده را در یوتیوب بارگذاری و منتشر کنید.

برچسب ها

Kids

Education

Kindergarten

Play

Parents

Activities

Learning

Article

Article

Tips

#مطالب مرتبط

پیمایش به بالا