bakh makh (4)

اشتراک گذاری

طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر در انیمیشن شکلی از هنر مفهومی است و شامل تعریف بصری ظاهر فیزیکی، شخصیت، رفتار و زیبایی‌شناسی شخصیت می‌باشد. این چیزی بیش از یک نقاشی است. شخصیت‌ها نقش اساسی در گفتن یک داستان یا انتقال یک پیام دارند و به طراح شخصیت، شخصیت‌ها را با ویژگی‌هایی که با محتوا و جهت خلاقانۀ انیمیشن هماهنگ است، زنده می‌کند.

طراحی کاراکتر | سرویس های باخ ماخ

نمونه کار ها

کاراکترها چگونه ماندگار می‌شوند؟

مشخصا کاراکترها می‌توانند نقش بسیار مهمی در ماندگاری در ذهن مخاطب شوند. به عنوان مثال کاراکترهای مختلفی که در گذشته در تلویزیون خلق شده‌اند، هنوز هم در ذهن و خاطر مخاطبان حضور دارند. به عنوان مثال کاراکتر بابابرقی که در تبلیغات تلویزیون ایران خلق شد و تا مدت‌ها در ذهن مخاطبان زنده بود. همین کاراکترسازی سبب می‌شد تا توجه مخاطبان به آن تبلیغ تلویزیونی با محتوای کنترل مصرف برق جلب شود.

از دیگر کاراکترهای موثر در جذب بینندگان تلویزیونی در ایران می‌توان به کاراکترهای انیمیشن‌های نیروی انتظامی و پلیس راهور اشاره کرد که تا مدت‌ها کاراکترهایی مثل سیا ساکتی در ذهن مخاطب حضور داشتند. مخاطبان نیز ضمن توجه به محتوای این انیمیشن‌ها، به صورت سریالی حوادث آن‌ها را دنبال می‌کردند.

فرآیند طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر فرآیند خلق شخصیت‌ها، از قهرمان‌ها تا بازیگران مکمل، برای هدایت روایت و درگیر کردن مخاطب در سطح احساسی است. یک کاراکتر خوش ساخت، دارای زیبایی بصری منحصربه‌فردی است که فوراً چشم را مجذوب خود می‌کند. از ویژگی‌های فیزیکی متمایز گرفته تا لباس‌ها و لوازم جانبی آن‌ها، همه جنبه‌ها با دقت طراحی شده‌اند تا شخصیت، پیشینه و هدف آن‌ها را در داستان منتقل کنند. هنر در یافتن تعادل ظریف بین آشنایی و تازگی نهفته است، و تضمین می‌کند که کاراکترها احساس تازگی و جذابیت داشته باشند.

سفارش طراحی کاراکتر

امروزه یکی از موثرترین شیوه‌ها برای ساخت انیمیشن‌های تبلیغاتی و بازاریابی ماندگار، طراحی کاراکتر برای این آثار است. تیم خلاق و حرفه‌ای باخ ماخ بعد از شناسایی جنبه‌های مختلف برند یا محصول شما، اقدام به طراحی کاراکترهای منحصربه فرد و اختصاصی برای برند یا محصول شما می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ طراحی بک‌گراند و کاراکترهای مناسب برند خود با راه‌های ارتباطی باخ ماخ در ارتباط باشید.

#مطالب مرتبط

پیمایش به بالا