bakh makh (4)

اشتراک گذاری

طراحی رابط کاربری (UI)

هنگام ساخت یک محصول دیجیتال مانند وب سایت، نکتۀ کلیدی اطمینان از کارآمد بودن آن است. این امر به اصول طراحی رابط کاربری سایت (UI) وابسته است، که بر ایجاد رابط‌های بصری دلپذیر برای تعاملات یکپارچه کاربر متمرکز است. طراحی رابط کاربری در مورد ایجاد عناصر بصری و تعاملی یک برنامه، شامل رنگ‌ها، متن، آیکون‌ها و انیمیشن‌ها است. طراحی UI شامل انتخاب‌های استراتژیک در چیدمان، مانند قرار دادن لوگو برای اطمینان از انسجام بصری و یک رابط جذاب است.

طراحی رابط کاربری سایت | سرویس های باخ ماخ

نمونه کار ها

مزایای طراحی UI

طراحی رابط کاربری سایت (UI) از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا تجربۀ کاربر را در اولویت قرار می‌دهد. یک رابط کاربری خوب، کاربردی، قابل اعتماد و به قابل درک است. از آنجایی که طراحی رابط کاربری خوب تلاش کاربر را به حداقل می‌رساند، به کاربران کمک می‌کند تا اهداف شما را در پیش بگیرند و مسیر کاربر را دنبال کنند و برنامه یا سایت شما را مؤثرتر، مفیدتر و سودآورتر کند.

طراحی رابط کاربری (UI) فرآیند طراحی ظاهر یا سبک بصری یک رابط است. هدف طراحان ایجاد رابط‌هایی است که استفاده از آ‌ن‌ها آسان و لذت‌بخش باشد. طراحی UI به رابط‌های کاربر گرافیکی و سایر اشکال  مانند رابط‌های درگیر با کاربر اشاره دارد. به عبارت دیگر، رابط کاربری فضایی است که در آن تعامل بین انسان و ماشین رخ می‌دهد.

(UI) یک جنبه جدایی ناپذیر از تجربه کاربر (UX) است که از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

  • طراحی بصری؛ که جنبه‌های ظاهری و احساسی یک محصول را ارائه می‌کند
  • طراحی تعاملی؛ که سازماندهی کاربردی و منطقی عناصر است

سفارش طراحی رابط کاربری

هدف از طراحی رابط کاربری ایجاد محصولات، برنامه‌ها و خدماتی است که برای کاربران آسان و لذت‌بخش باشد و در عین حال ناامیدی و سردرگمی کاربر را به حداقل برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ طراحی سایت و همچنین رابط کاربری، با راه‌های ارتباطی باخ ماخ در ارتباط باشید.

#مطالب مرتبط

پیمایش به بالا